توصیه های طلایی برای بدنسازان

blank

مصرف فیبر

۱- با مصرف کردن فیبر بهمراه پروتئین وی به صورت برجسته ای هضم این منبع پروتئینی سریع الهضم را آهسته کنید.

سبزیجات سبز

۲- سبزیجات سبز در میان انواع زیاد سبزیجات ؛مغذی تر هستند سالاد های خود را با استفاده از مخلوط سبزیجات سبز تهیه کنید تا دامنه گسترده ای از مواد مغذی را به بدن خود برسانید .

مواد مغذی ترموژنیک

۳-هنگامی که زمان آن فرا رسید چربی بدن خود را بسوزانید سعی کنید مواد مغذی ترموژنیک مصرف کنید این مواد مغذی دارای توانایی و قدرت افزایش متابولیسم به منظور سوخت کالری اضافی می باشند به همین جهت مصرف دارچین فلفل قرمز خردل و زنجبیل را تا حدودی افزایش دهید.

پنیر روستایی

۴- پنیر روستایی با چربی کمتر یک وعده غذایی مناسب و عالی برای زمان قبل از خواب می باشد در کنار پروتئین کازئین کند هضم پنیر روستایی یک جریان پایدار از آمینه ها برای شما در سراسر شب مهیا می کند .

غذاهای تقلبی

۵- غذاهای تقلبی مانند گوشت های خشک و نمک زده و همبرگر اگر به میزان مناسب خورده شوند جایگاه خوبی در رژیم بدنسازی دارند آنها شامل پروتئین با ارزش و چربی های اشباع شده ای هستند که به حمایت از تولید هورمون کمک می کنند .

کراتین

۶- هر چه بیشتر با کراتین آشنا می شویم بیشتر متوجه می شویم که استفاده از آن به عنوان یک مکمل بدنسازی تا چه اندازه می تواند مهم باشد کراتین نه تنها می تواند شما را قویتر بسازد و باعث افازیش حجم عضلانی در شما بشود بلکه می تواند به شما کمک کند تا چربی بدن خود را نیز کاهش بدهید.

آب

۷- در مدت زمان کوتاهی قبل از انجام تمرین با وزنه حداقل چندین لیتر آب بنوشید این مسئله منجر به افزایش حجم خون در شما می شود و به شما کمک می کند تا عضلاتتان را طی تمرین پمپ کنید.

پنیر روسانیی

۸- حجم کمی از پنیر روسانیی کم چرب را به همه وعده های غذایی که فکر می کنید به لحاظ پروتئینی پایین هستند اضافه کنید پنیر روسانیی نه تنها به لحاظ پروتئینی غنی است بلکه همچنان به کندی هضم می شود و کمک می کند تا آمینه ها تا وعده بعدی در جریان خون باقی بمانند.

منبع گوشتی

۹- بیشتر از آن که تنها روی یک منبع گوشتی نظیر جوجه تمرکز کنید به دنبال یک تنوع وسیعی از مواد مغذی شامل بوقلمون, ماهی ,گوشت گاو و… در سراسر هفته باشید.

نوشیدنی کربوهیدراتی

۱۰- به جهت اصلاح کیفیت تمرینی تان وقتی احساس تنبلی یا گرسنگی می کنید یک نوشیدنی کربوهیدراتی ساده در قبل و حین تمرین بخورید.

سبزیجات همراه گوشت قرمز

۱۱- به همراه گوشت قرمز جوجه و بوقلمون خود سبزیجات نیز بخورید سبزیجات طعم حجم و فیبر دارند و کسب اهداف تغذیه ای را آسان تر می سازند.

مکمل فیبر دار

۱۲- به منظور کند کردن هضم پروتئین در حین خواب و در نتیجه مهیا کردن بدنتان با اسید های آمینه در مدت زمان کوتاهی قبل از این که به رختخواب بروید یک مکمل فیبر دار به همراه وعده غذایی پروتئینی تان صرف کنید.

پروتئین

۱۳- شما باید حداقل روزانه یک گرم پروتئین به ازای هر ۵۰۰ گرم از وزن بدنتان بخورید قالبها و محلولهای پروتئینی می توانند به شما کمک کنند تا به اهداف برسید .

نویسنده: م حسنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *