حرکت شناسی بدنسازی, علم تمرین

دستگاه های بدنسازی موثر و مفید در تمرینات فول بادی

دستگاه های بدنسازی می توانند کمک چشمگیری برای تمرین دادن کل عضلات بدن شما به صورت فول بادی در یک جلسه تمرینی باشگاه بدنسازی نمایند. شما میتوانید مدتی از حرکات وزنه آزاد دوری کنید و به خود استراحتی هر چند کوتاه دهید. پس استفاده از این دستگاه ها را فراموش نکنید. ما اغلب ، دستگاه های بدنسازی را نفی می کنیم که به اندازه وزنه های آزاد مفید نیستند یا کارایی ندارند و البته قصد هم نداریم این نظرمان را تغییر دهیم. ولی اگر از درد مفصل رنج می برید یا اینکه دچار آسیب دیدگی هستید؛ یا بدنسازی هستید که به دنبال تفکیک بیشتر در برخی عضلات خود می باشید؛ برخی دستگاه ها می توانند کمک چشمگیری برای شما باشند. در ادامه تعدادی از بهترین دستگاه های بدنسازی برای هر گروه عضلانی را به شما یادآوری می کنیم.

دستگاه های بدنسازی موثر جهت عضله سازی

دستگاه پرس پا ۴۵ درجه

اگر به دلیل درد کمر نمی توانید اسکوات بروید ، پرس پا یک جایگزین مناسب است. با این حال، باز هم فرم اجرا بسیار مهم است. نباید زانوی خود را آنقدر پایین بیاورید که باسن و پایین پشت شما از تکیه گاه جدا شود. اگر نمی توانید از بروز چنین مسئله ای ممانعت کنید، بهتر است از دستگاه های پرس پایی استفاده کنید که به صورت افقی هستند (که در واقع در حالت افقی می خوابید به جای اینکه در شیب ۴۵ درجه قرار بگیرید).

کرانچ خوابیده با دستگاه

این راه خوبی است برای افزودن مقاومت بیشتر بر کرانچ. ولی نباید تنها بر آن متکی باشید. از آنجایی که حرکت محدودی به شمار می آید، آن را به طور گردشی در برنامه شکم خود وارد کنید. می تواند تنوع بسیار خوبی در تمرین شکم شما باشد، برای دست یافتن به شش تکه های برجسته و چشمگیر.

دستگاه سیمکش از پشت

این حرکت را هم با کشش سیمکش از بالا می توان انجام داد، از این جهت که فشار ممتدی را بر عضلات پشت شما اعمال می کند که با استفاده از وزنه های آزاد ممکن نیست. این حرکت عضلات لاتیسموس شما را می سازد که در نتیجه از نمای جلوی بدن ، حالت V شکل پهن تری خواهد داشت.

دستگاه جلوبازو لاری با دستگاه

برخلاف حرکت جلوبازو لاری با هالتر ، این دستگاه در بالای دامنه حرکت هم فشار را روی عضله شما حفظ می کند. ضمن اینکه در حال حاضر برخی دستگاه های جلوبازو طوری طراحی شده اند که امکان اعمال فشار بیشتر بر بخش بالایی ، میانی و پایینی دامنه حرکت را فراهم می کنند.

پشت بازو نشسته با دستگاه

این مشابه دستگاه جلوبازو لاری است ، با این تفاوت که بازوی شما در موقعیت خود ثابت می شود و می توانید حرکت را محکم تر اجرا کنید. البته در انواعی از این دستگاه از جمله دستگاه همر ، هر بازوی دستگاه حرکت جداگانه ای دارد که فشار مجزا و برابری را به هر دست اعمال می کند و شبیه سازی حرکات با دمبل است.

پرس سینه با دستگاه همر با بازوهای مستقل

دستگاه های همر از جمله پرطرفدارترین دستگاه ها حتی در بین بزرگان بدنسازی به شمار می آیند. این دستگاه دارای بازوهای مستقلی است که هر یک به طور جداگانه و بدون ارتباط با دیگری حرکت می کند ، از این رو فشار کاملا برابری را به هر دو طرف بدن وارد می کند و در واقع عملکرد دمبل را شبیه سازی می کند.

پرس سرشانه با دستگاه همر با بازوهای مستقل

این دستگاه هم به شما اجازه می دهد روی هر دست به صورت مجزا کار کنید ، باز هم شبیه سازی حرکت دمبل و البته ترکیب شده با راحتی دستگاه. این فشار منحصر به فردی را به سر میانی دلتوئید وارد می کند و به ساختن شانه های پهن تر کمک می کند.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *