اخبار سلامت

روش های جلوگیری از عفونت ادراری

دستمال توالت

عفونت‌ های ادراری که گاهی اوقات عفونت مثانه نامیده می‌شوند و به «سیستیت ماه عسل» نیز معروفند، این گونه عفونت ها میتواند کل هفته‌ی شما را خراب کنند، شما را به گریه بیندازند، یا زندگی جنسی شما را دچار مشکل کند. آیا روش یا درمانی برای جلوگیری از عفونت‌های ادراری وجود دارد؟

من ملکه‌ی عفونت‌های ادراری هستم! خنده دار است که فقط کافی بود همسرم به من نگاه کند تا آن دردهای شدید و ناگهانی آغاز شوند! از آنجا، این احساس سنگین و ناراحت کننده در پایین شکم، احساس دیوانه کننده‌ی نیاز مداوم به ادرار کردن و هرگز احساس آرامش نکردن، و البته درد رنج آور تلاش کردن برای دفع ادرار، آغاز می‌شد. من، نه تنها به متخصص اورولوژی، بلکه به متخصص بیماری‌های زنان نیز مراجعه کردم. و توصیه‌های متداولی دریافت کردم که واقعا برای بعضی از افراد، موثرند. اگر قبلا آنها را نشنیده اید، ممکن است به شما کمک کنند:

روش درمانی برای جلوگیری از عفونت ادراری

همیشه بعد از رابطه جنسی، ادرار کنید، و بی خیال در تختتان دراز نکشید! روزهای به خواب رفتن در آغوش همسرتان، تمام است. بلند شوید و به دستشویی بروید. شستن خودتان با آب می‌تواند مفید باشد. مطمئن شوید که بلافاصله بعد از رابطه جنسی، یک لیوان بزرگ آب می‌نوشید. خوردنی‌های پیشگیری کننده‌ی روزانه، مانند قرص قره قاط ۱۰۰ درصد مصرف کنید یا آب قره قات ۱۰۰ درصد خالص بنوشید. توصیه می‌کنم که نوع شیرین نشده آن را تهیه کنید و مقداری استویا به آن اضافه کنید تا قابل تحمل شود. من همیشه فکر می‌کردم که این توصیه، کمی تحقیرآمیز است (دکتر، من می‌دانم چطور خودم را پاک کنم، سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهم!) اما مطمئن شوید بعد از دستشویی رفتن، خودتان را از جلو به عقب پاک می‌کنید، نه عقب به جلو. علاوه بر رعایت موارد بالا و برای جلوگیری از هرگونه عفونت قارچی و تقویت ناحیه واژن، همیشه لباس‌های زیر ۱۰۰ درصد پنبه‌ای بپوشید، و هر روز ماست بخورید. این یکی، یک نکته اضافی است و اگر تمام روش‌های دیگر شکست خوردند، ارزش امتحان کردن را دارد.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *