blank

صفحه اصلی / اخبار مسابقات بدنسازی و فیتنس / نتایج مسابقات بدنسازی انتخابی تیم ملی ۱۸ الی ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

نتایج مسابقات بدنسازی انتخابی تیم ملی ۱۸ الی ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

blank

رقابتهای انتخابی تیم ملی از صبح روز پنجشنبه هجدهم شهریورماه ۱۴۰۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز شد. این رقابتا به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا بدون حضور تماشاچیان و صرفا با حضور کادر و عوامل اجرایی٬ همراهان٬ مربیان و ورزشکاران برگزار شد. این رقابتها ۲۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ همراه با مراسم اهدای لوح و مدال و اعلام اسامی نفرات اول تا ششم هر گروه به پایان رسید.

برترین های بخش ماسکولار

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مسابقات انتخابی تیم ملی در روز پایانی خود در بخش ماسکولار بزرگسالان ادامه پیدا کرد و برترین های دو دسته کمتر از 178 سانتی متر و بالاتر از 178 سانتی متر مشخص شدند. نفرات برتر مسابقات ماسکولار به شرح زیر هستند:

blank

دسته اول ماسکولار

  1. احمدرضا سلیمی ( تهران )
  2. رامتین نادری ( اصفهان )
  3. کیانوش کردعلیوند ( لرستان )
  4. یاسین قدرتی ( فارس )
  5. علیرضا یوسفی
  6. محمد قلیزاده ( البرز )

دسته دوم ماسکولار

  1. نوید عالی نژاد ( تهران )
  2. آرش آرمیده ( اصفهان )
  3. امیرحسین لشکری ( تهران )
  4. محمدمتین سیروسی ( خراسان جنوبی )
  5. بابک رستمی ( کردستان )
  6. امیرحسین سلیمانی ( تهران )

برترین های فیزیک کلاسیک

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابتهای انتخابی تیم ملی با برگزاری مسابقات پنج دسته رشته فیزیک کلاسیک به پایان رسید. در آخرین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی، ورزشکاران فیزیک کلاسیک در پنج دسته به مصاف هم رفتند و نتایج زیر را رقم زدند:

blank

دسته اول فیزیک کلاسیک

  1. علی اصغری ( خوزستان )
  2. مرتضی راستگو ( خراسان رضوی )
  3. مسعود صادقی ( البرز )
  4. رضا رمضانی ( تهران )
  5. علی عرب ( اصفهان )
  6. وحید سلیمان نیا ( تهران )

دسته دوم فیزیک کلاسیک

  1. قاسم عباسپور ( البرز )
  2. بهنام آزادی ( البرز )
  3. علیرضا صدیقی ( تهران )
  4. محمد کریمی ( مازندران )
  5. محمد خسروی ( کرمانشاه )
  6. پوریا غلامرضاپور ( گیلان )

دسته سوم فیزیک کلاسیک

  1. نوید سماعی ( تهران )
  2. مصطفی صابری ( یزد )
  3. علی سلیمانی ( البرز )
  4. مصطفی رضایی ( البرز )
  5. ذوالفقار کشاورزمنش ( هرمزگان )
  6. مجید حیدری ( فارس )

دسته چهارم فیزیک کلاسیک

  1. سجاد حیدری ( خوزستان )
  2. میثم اسکندری ( تهران )
  3. شایان یونسی ( تهران )
  4. علیرضا قربانی ( تهران )
  5. علیرضا آزادرنجبر ( تهران )
  6. مسعود نعمتی ( تهران )

دسته پنجم فیزیک کلاسیک

  1. فرشاد ولی پور ( آذربایجان شرقی )
  2. مرتضی شاه حسینی ( تهران )
  3. میثم مژده جویباری ( مازندران )
  4. رضا لهراسبی ( فارس )
  5. کیوان فیروزبخت ( البرز )
  6. امیرحسین عباد ( اصفهان )

برترین های بخش پیشکسوتان

رقابتهای انتخابی تیم ملی در رده سنی پیشکسوتان، امروز برگزار شد و برترین نفرات اوزان چهارگانه این مسابقات انتخاب شدند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در ادامه نخستین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی، ورزشکاران در رده سنی پیشکسوتان با یکدیگر به رقابت پرداختند و نفرات برتر این اوزان مشخص شدند. نفرات برتر اوزان و دسته های مختلف مسابقات پیشکسوتان به شرح زیر است:

دسته 70- کیلوگرم

  1. علی ارزشمند ( فارس )
  2. مهدی تابنده ( کرمان )
  3. علیرضا پیشوا ( فارس )
  4. یوسف حیدریان ( کرمانشاه )
  5. قاسم نجف زاده ( هرمزگان )

دسته 80- کیلوگرم

  1. سعید باب الحوائج ( همدان )
  2. امید محمدی مومن (خراسان جنوبی )
  3. رضا حبیبی ( اصفهان )
  4. علی محبی نژاد ( تهران )
  5. علی کریمی نیا ( خوزستان )
  6. امید جعفری ( قم )

دسته 90- کیلوگرم

  1. ولی باقرپور ( تهران )
  2. ابوذر پورباقر ( کرمان )
  3. محتشم خزیمه ( خراسان جنوبی )
  4. محمدجواد انصاری
  5. اردوان ورشابی ( تهران )
  6. آرمان حسنوند ( لرستان )

دسته 90+ کیلوگرم

  1. علیرضا شاهین ( تهران )
  2. مرتضی عبدی ( تهران )
  3. یوسف میرزایی ( تهران )
  4. حسین نیک راد ( فارس )
  5. محمدجواد قدمی ( فارس )
  6. مرتضی وهاب ( آذربایجان شرقی )

نفرات برتر این رقابت ها در دسته پرورش اندام جوانان به شرح زیر میباشد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، روز نخست رقابتهای انتخابی تیم ملی با برگزاری مسابقات پرورش اندام در دو وزن 75- کیلوگرم و 75+ کیلوگرم جوانان آغاز شد و نفرات برتر این اوزان مشخص شدند. در رقابتهای دسته 75- کیلوگرم بخش جوانان محمد سلیمانی عنوان نخست را از آن خود کرد و رضا وثوقی، سینا رضایی، محمدجواد قاسمی، علیرضا ایرانی و محمد توکلی در جایگاههای دوم تا ششم قرار گرفتند.

همچنین در وزن 75+ کیلوگرم بخش جوانان، محمدجواد ابراهیمی مقام اول را به خود اختصاص داد. محمد قبادی، محمدمهدی سام نژاد، فربد صادقی، نوید دهقانی و حسین کریمی فر نیز عناوین دوم تا ششم را از آن خود ساختند.

blank

نفرات برتر بادی کلاسیک انتخابی تیم ملی

در اولین روز از مسابقات انتخابی تیم ملی رقابت رشته بادی کلاسیک برگزار شد و  نتایج دسته های مختلف به شرح زیر میباشد:

دسته اول:

  1. محمد سعید (تهران )
  2. احمدرضا عبداللهی (خوزستان )
  3. علی پورتقی (تهران )
  4. آرمان رضوانی (مازندران )
  5. بهروز بهروزیه (خراسان )
  6. رضا حسینی (مازندران )

دسته دوم:

  1.  محمد یوسفی (تهران )
  2. عرفان لطیفیان (البرز)
  3. آرش فیاض (مازندران)
  4. میثم میرزایی (تهران)
  5. محمدمهدی ضیائی (تهران)
  6. ساسان قربانی (کرمانشاه)

دسته سوم:

  1.  مجتبی حسینی (تهران)
  2. بهزاد عدالت (آذربایجان شرقی)
  3. عظیم متولی (مازندران)
  4. اسماعیل جمشیدی (البرز)
  5. مهرداد اکبری (قم)
  6. آرش ماسوری (لرستان)

دسته چهارم:

  1.  وحید وحدت (سمنان)
  2.  مصطفی ابوطالبید (تهران)
  3. فریدون ولی پور (لرستان)
  4. حمید ابوالحسنی (لرستان)
  5. حمیدرضا سبزعلیان (قم)
  6. عرفان ربیعی (چهارمحال)

دسته پنجم:

  1. محمد دارابی ( لرستان)
  2. محسن کهن جامه (مازندران)
  3. ایوب خزائی (البرز)
  4. فرزاد رجایی فرد (بوشهر)
  5. محمد خالص حقیقی (فارس)
  6. وحید فروغی (تهران)

نفرات برتر ۴ وزن اول پرورش اندام مشخص شدند

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در دومین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی، شرکت کنندگان پرورش اندام با یکدیگر رقابت کردند و در پایان، نفرات برتر چهار وزن نخست، مشخص شدند.

blank

نفرات برتر هر وزن به شرح زیر میباشد:

دسته ۵۵ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. مسلم صحتی اصل ( خوزستان)
  2. نعیم مهدی نژاد ( تهران)
  3. رامین آقازاده ( اردبیل)
  4. پژمان نوروزی ( زنجان)
  5. احسان شمسی ( اصفهان)
  6. محسن شمس ( هرمزگان)

دسته ۶۰ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. آبتین پگاه ( لرستان)
  2. فرزاد مسیحی ( کرمانشاه)
  3. علی همتی ( کرمانشاه)
  4. رسول همتی ( کرمانشاه)
  5. محسن عمودنیا ( هرمزگان)
  6. سجاد حیدری ( خراسان)

دسته ۶۵ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. محسن هادی نژاد ( تهران)
  2. فرشاد کریمی ( خوزستان)
  3. محمدرضا گلپایگانی ( خراسان)
  4. جاسم شریف زاده ( ایلام)
  5. مرتضی یعقوبی ( تهران)
  6. سپهر نورانی ( یزد)

دسته ۷۰ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. حبیب فرشادی ( اصفهان)
  2. محمد ترک زاده ماهانی ( کرمان)
  3. مبین کریمی ( مازندران)
  4. مهدی عظیمیان ( کرمان)
  5. حسین قوی ( فارس)
  6. قاسم علی بخشی ( تهران)

قهرمانان چهار وزن دوم رشته پرورش اندام

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در دومین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی، شرکت کنندگان پرورش اندام با یکدیگر رقابت کردند و در پایان، نفرات برتر اوزان 85،80،75 و 90 مشخص شدند.

نفرات برتر هر وزن به شرح زیر است:

دسته ۷۵ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. فرشاد گنجی ( تهران)
  2. فرامرز عزیزی ( تهران)
  3. وحید رفتار همدانی ( همدان)
  4. عادل منظری ( اصفهان)
  5. مسعود شمس الدینی ( بوشهر)
  6. علی شیروانی ( اصفهان)

دسته ۸۰ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. عزیز معرفی ( خوزستان)
  2. محمدرضا عوضی فرد ( فارس)
  3. میلاد مسکوک ( همدان)
  4. عباس عاقلی ( تهران)
  5. شهریار شول ( کرمان)
  6. رسول اولیائی ( زنجان)

دسته ۸۵ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. محمدابراهیم ارزشمند ( فارس)
  2. محمدحسین عارفی ( البرز)
  3. یاسر بخرد ( لرستان)
  4. حامد داودآبادی ( البرز)
  5. سینا هرمزی ( گیلان)
  6. ولی عالمی (تهران)

دسته ۹۰ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. مهدی مصطفی لو ( گلستان)
  2. خلیل اسدی ( مازندران)
  3. مهدی ارزشمند ( فارس)
  4. منصور اسدی زاده ( تهران)
  5. مجتبی زارع ( فارس)
  6. وحید رعنایی ( تهران)

لازم به ذکر است که عباس عاقلی یکی از قهرمانان قدیمی پرورش اندام در 52 سالگی در دسته 80 کیلوگرم رقابتهای بزرگسالان شرکت کرد و عنوان چهارم را از آن خود ساخت. اهدای مدال این دسته با حضور شهباز حسین پور نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، صمدالله محمدی نماینده بافق در مجلس و عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام انجام گرفت و عباس عاقلی که در این سال با رقبای جوان به رقابت پرداخته است، مورد تمجید و تشویق قرار گرفت.

blank

با مشخص شدن نفرات برتر اوزان 95، 100 و 100+ کیلوگرم پرورش اندام انتخابی تیم ملی، رقابتهای روز دوم مسابقات انتخابی به پایان رسید. به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رقابتهای دومین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی در رشته پرورش اندام با برگزاری مسابقات سه دسته 95، 100 و 100+ کیلوگرم به پایان رسید. در پایان رقابتهای سه وزن آخر مسابقات پرورش اندام نتایج زیر به دست آمد:

دسته ۹۵ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. مجید جامه بزرگ ( همدان)
  2. حسین کلاته ( تهران)
  3. مجتبی ارزشمند ( فارس)
  4. سعید کرجالیان ( گیلان)
  5. ابوالفضل مشایخی ( تهران)
  6. محمد مهرابلو ( همدان)

دسته ۱۰۰ کیلوگرم پرورش اندام:

  1. رضا پارسی خطیبی ( آذربایجان)
  2. ولی الله سجاد ( تهران)
  3. محمد نوروزی ( تهران)
  4. رضا نوری ( تهران)
  5. مرتضی کثیری ( اصفهان)
  6. مصطفی بارخوش ( تهران)

دسته مثبت ۱۰۰ کیلوگرم (سنگین وزن) پرورش اندام:

  1. ابراهیم دستی ( فارس)
  2. کیانوش خرمی پور ( البرز)
  3. مسعود قدیریان ( اصفهان)
  4. اصغر کابلی اصل ( مازندران)
  5. افشین پریزادی ( تهران)
  6. یاسری بیگی پور ( یزد)

لازم به ذکر است که جمشید تقی زاده معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان همراه با عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مسابقات را از نزدیک تماشا کرد و در مراسم اهدای مدال این سه دسته حضور یافت.

نفرات برتر سه دسته اول فیزیک

blank

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مسابقات انتخابی تیم ملی در روز پایانی خود در بخش فیزیک بزرگسالان ادامه پیدا کرد و سه دسته نخست فیزیک، برترین های خود را شناختند. نفرات برتر سه دسته اول فیزیک بزرگسالان عبارت اند از:

نفرات برتر دسته اول فیزیک

  1. شنتیا لک پور ( تهران)
  2. ناصر خدامی ( تهران)
  3. مهدی رئوفی ( تهران)
  4. مهدی عبادی ( تهران)
  5. سجاد جابری نسب ( کرمان)
  6. محمود زارع نوروزی ( آذربایجان شرقی)

نفرات برتر دسته دوم فیزیک

  1. ابراهیم امیدی ( خوزستان)
  2. تقی رضایی ( تهران)
  3. علی طالبی ( مارندران)
  4. علی منتظری ( کرمانشاه)
  5. ایرج لک ( تهران)
  6. ابوالفضل شفیعی ( تهران)

نفرات برتر دسته سوم فیزیک

  1. محسن عزیزی ( تهران)
  2. علیرضا بیات ( کرمانشاه)
  3. علیرضا نوری ( تهران)
  4. جلال الدین نظری بوحقی ( گلستان)
  5. محمد حسین زاده ( گیلان)
  6. هادی ملاوردی ( تهران)

لازم به ذکر است که اهدای مدال دسته دوم فیزیک با حضور علی شهیدیان مالک و رئیس هیأت مدیره شرکت ارتعاشات صنعتی ایران و عبدالمهدی نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد.

نفرات برتر دسته های چهارم تا ششم فیزیک

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در آخرین روز رقابتهای انتخابی تیم ملی، نفرات شرکت کننده در دسته های چهارم تا ششم فیزیک با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان، نفرات زیر عناوین برتر دسته های خود را تصاحب کردند.

blank

نفرات برتر دسته چهارم فیزیک

  1. محسن عزیزی ( تهران)
  2. علیرضا بیات ( کرمانشاه )
  3. علیرضا نوری ( تهران )
  4. جلال الدین نظری بوحقی ( گلستان )
  5. محمد حسین زاده ( گیلان )
  6. هادی ملاوردی ( تهران )

نفرات برتر دسته پنجم فیزیک

  1. سینا شریفی ( گیلان )
  2. میلاد موسی زاده ( البرز )
  3. محسن پیری ( ایلام )
  4. مهدی داروکی ( گلستان )
  5. سعید کجوری ( خراسان شمالی )
  6. جواد اسماعیلی ( زنجان )

نفرات برتر دسته ششم فیزیک

  1. شایان پرواز ( اصفهان )
  2. محمدهادی حقیقی ( تهران )
  3. منصور عبداللهی ( ایلام )
  4. کیانوش کیانی ( تهران )
  5. مرتضی قاسم وفایی ( لرستان )
  6. شاهین فرخی ( کرمان )

نفرات برتر فیزیک جوانان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، روز سوم رقابتهای انتخابی تیم ملی با مسابقه فیزیک جوانان پیگیری شد و نفرات برتر سه دسته برگزار شده مشخص شدند.نفرات برتر فیزیک جوانان عبارت اند از:

blank

دسته اول فیزیک جوانان

  1. محمدجواد صادقی ( قم)
  2. سعید جلیل وند ( تهران)
  3. محمدعلی یزدان پرست ( فارس)
  4. مهدی کاظمی آذر
  5. اشکان بهایالو ( اصفهان)
  6. صادق رحیمی ( تهران)

دسته دوم فیزیک جوانان

  1. سیروان یاری ( کرمانشاه)
  2. امین محبی حمیدی ( آذربایجان غربی)
  3. مهتی بهبودی ( قزوین)
  4. محمد مشرفی ( کرمان)
  5. ستار شاه میری ( تهران)
  6. محمدتقی امیری ( مازندران)

دسته سوم فیزیک جوانان

  1. محمدامین نیکویی ( کرمان)
  2. امیرارسلان اوان ( تهران)
  3. سامان خداکرمی ( کردستان)

منبع: وبسایت رسمی فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
اینستاگرام
سبد خرید
تماس با ما