اخبار بدنسازی و فیتنس

چگونه یک باشگاه بدنسازی خوب برای تمرین انتخاب کنیم؟

باشگاه بدنسازی با دکور سفید

این تست‌ها نشان می‌دهند که آیا یک باشگاه، در اینجا بیشتر بررسی ما مربوط به باشگاه بدنسازی میشود؛ ارزش زمان و پول شما را دارد تا در آن باشگاه عضو شوید یا خیر؟ تمامی باشگاه‌ ها مثل هم نیستند. برخی از باشگاه ها مربی‌های سطح پایین‌تر را استخدام می‌کنند، یا اصلا توانشان نمی‌رسد که یک مستخدم برای تمیزکاری بگیرند. بقیه، آنقدر شلوغ می‌شوند که امکان دارد مجبور شوید تمام شب، برای تمرین کردن با دستگاه سیمکش منتظر بمانید. بنابراین قبل از اینکه عضو  یک باشگاه شوید، تحقیق کنید. در اینجا چند چیزی که ورزشکاران حرفه ای، در یک باشگاه به دنبالش هستند را بیان می‌کنیم.

اما این را بدانید که برای ورزش کردن، مجبور نیستید حتما بصورت ماهیانه هزینه‌ی باشگاه دهید. شما می‌توانید با استفاده از برنامه تمرینی آنلاین، یک هدف مشخص مثل چربی سوزی و یا عضله سازی را به صورت کامل در خانه دنبال کنید. یا با استفاده از سایت های معتبر بدنسازی با کسب اطلاعات و آموزش بدنسازی؛ مربی خود باشید.

آیا مربیان باشگاه از دانش٬ سواد و تجربه کافی برخوردارند؟

اگر قصد دارید در کلاس‌های تناسب اندام و بدنسازی شرکت کنید، می‌دانید که مهم است قبل از ثبت نام، برنامه‌ی کلاس‌ها را چک کنید. اما لازم است که یک یا دو کلاس را نیز امتحان کنید تا ببینید آیا مربی‌ ها، وارد و حرفه‌ای هستند یا نه. حتی اگر باشگاه مورد نظر شما صدها کلاس داشته باشد اما مربیان خوبی نداشته باشد، ارزش ندارد که در کلاس‌ها شرکت کنید، چون ممکن است آسیب ببینید. برای یک مربی دانش و سواد و همچنین تجربه کافی نیست و یکی از مهمترین موارد در کنار این ها مسئولیت پذیری است. هنگامی که شما حرکتی را اشتباه میزنید و یا ممکن است به خود آسیبی وارد نمائید٬ مربی وظیفه دارد نکات را به شما گوشزد نماید.

آیا در باشگاه فضای کافی برای تمرین وجود دارد؟

اگر از آن افرادی نیستید که بدون توجه به هیچ چیز، فقط وارد باشگاه می‌شوند، از تجهیزات استفاده می‌کنند، و سپس بیرون می‌روند، پس مهم است که طرز قرار گرفتن وسایل باشگاه را نیز بررسی کنید. شما باید مطمئن شوید که باشگاه دارای تجهیزات مناسب، تعداد زیادی دستگاه که سالم هستند، و مهم‌تر از همه فضای کافی برای انواع تمریناتی که دوست دارید انجام دهید، باشد. اگر هیچ فضایی وجود ندارد که شما بتوانید تمرین «نوسان کتل بل» را انجام دهید یا دستگاه‌ها شلوغ هستند، واقعا اهمیتی ندارد که آیا آن دستگاه‌ها جدید هستند یا نه.

اگر اهل وعده های غذایی پیش و پس از تمرین هستید به بوفه باشگاه توجه کنید

آیا فردی هستید که دوست دارد تمام روز را در باشگاه با تمرین کردن، نشستن در سونا، دوش گرفتن و سفارش یک غذای مغذی از بوفه سپری کند؟ پس شما باید به وضوح ببینید که باشگاه، چه خدماتی در این زمینه ارائه می‌دهد. بعنوان مثال آیا آنها شامپو، دئودورانت و صابون مجانی در حمام‌ها ارائه می‌دهند؟ یک میان وعده یا آبمیوه چطور؟ اما اگر از آن نوع افراد نیستید، احمقانه است که اگر واقعا از آنها استفاده نمی‌کنید، هزینه باشگاهی را بپردازید که این امکانات را ارئه می‌دهد. شاید بهتر باشد به دنبال باشگاهی با امکانات اساسی‌تر باشید تا در پولتان نیز صرفه جویی شود.

از اعضای باشگاه در مورد نکات مثبت و منفی آن بپرسید

برای آنکه اطلاعات بهتری در مورد نقاط مثبت باشگاه مورد نظرتان بدست آورید، از یک نفر در رختکن یا پس از کلاس بپرسید که چه چیزی را در مورد باشگاه دوست دارد. اگر همان چیزهایی بودند که شما در امکانات باشگاه به دنبالش هستید، ممکن است جفتتان را پیدا کرده باشید. بویل می‌گوید هر چیزی که شما را به یک باشگاه جذب می‌کند، باشگاهی که می‌خواهید به آن ملحق شوید، باید بهترین نسخه از آن را داشته باشد.

آیا زمان‌هایی که معمولا تمرین می‌کنید، باشگاه پر است؟

حتی اگر باشگاهی که شما پیدا کردید، یک برنامه کلاس عالی یا تجهیزات کاملا جدید دارد، اما اگر نتوانید به کلاس برسید یا فضای کافی برای تمرین مورد نظرتان پیدا کنید، تمام آن مزایا دیگر اهمیتی نخواهند داشت. پس در حوالی ساعتی که معمولا دوست دارید تمرین کنید، سری به باشگاه بزنید. نگاهی به دور و بر بیندازید تا ببینید کلاس‌ها چقدر پر بوده و تجهیزات و اتاق‌های تمرین با وزنه، چقدر اشغال هستند. اگر آنها کاملا پر هستند، شما یا باید زمان باشگاهتان را تغییر دهید، یا به دنبال باشگاه دیگری باشید.

آیا احساس می‌کنید که دستگاه‌ها چندان تمیز نیستند؟

حتی اگر شما جزو اولین افرادی هستید که به یک باشگاه تازه تاسیس ملحق می‌شوید، هنوز هم حیاتی است که محلی که در آن تمرین می‌کنید تمیز  باشد و نکات بهداشتی در آنجا رعایت شود. از آنجا که شما هر قسمت از تجهیزاتی که استفاده می‌کنید را لمس می‌کنید، این، یک عامل مهم برای انتخاب است که نمی‌توانید ریسک کنید و آن را نادیده بگیرید. مطمئن شوید که ضد عفونی کننده‌ های دست، پاک کننده تجهیزات یا دستمال‌های میکروب کش در دسترس افراد قرار دارد تا تجهیزات مورد استفاده شان را پاک کنند. بخصوص در شرایط اینروزها و بیماری کرونا٬ در نظر گرفتن این نکات در انتخاب باشگاه بدنسازی در درجه اول قرار گرفته است. پس حفظ سلامتی شما از هرچیزی با ارزش تر است و باشگاه مورد نظر شما باید تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت نماید.

آیا باشگاهتان در این آزمون مالی قبول می‌شود؟

شما خواه در یک باشگاه با امکانات شگفت انگیز ثبت نام کرده باشید یا باشگاهی که حداقل نیازهای شما را برطرف می‌کند، اگر از آن استفاده نکنید، یعنی پولتان را هدر داده اید، هیچ فرقی هم نمی‌کند که پول زیادی هزینه کرده باشید یا پول کمی. در اینجا یک راه سریع به شما می‌گوییم تا ببینید آیا ثبت نام کردن برای عضویت در یک باشگاه، ارزش پولی که می‌دهید را دارد یا نه. اول بفهمید که شارژ باشگاه در هر ماه چقدر است، سپس فکر کنید که چند بار در ماه به باشگاه خواهید رفت. تعداد دفعات مراجعه به باشگاه را بر ۲ تقسیم کنید (چون ممکن است تمایل شما برای رفتن به باشگاه، بیشتر از دفعاتی باشد که واقعا به باشگاه می‌روید). حالا پولی که هر ماه باید برای باشگاه پرداخت کنید را بر تعداد دفعات رفتن، تقسیم کنید. اگر عدد بدست آمده (هزینه هر بار باشگاه رفتن) بیشتر از مقدار هزینه‌ای است که باشگاه برای کلاسهای تک جلسه‌ای دریافت می‌کند، پس شاید هنوز نباید کاملا متعهد شوید. باشگاه رویاهای شما می‌تواند هنوز همان بیرون باشد. هیچ نیازی نیست که خودتان را پایبند کنید.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *