تغذیه ورزشی

بهترین صبحانه برای کاهش وزن

صبحانه به همراه میوه ها

صبحانه یک وعده غذایی مهم برای کاهش وزن است. هنگامی که شما برای کاهش وزن تلاش می‌کنید، صبحانه برایتان تبدیل به یک وعده ی غذایی خیلی مهم می‌شود! در این مقاله ما به چند ایده برتر صبحانه برای کاهش وزن نگاهی می‌اندازیم. هنگامی که شما می‌خواهید صبحانه ای که دوست سلامتی و زیبایی اندام شماست تهیه کنید، چیزهایی هست که باید در نظر داشته باشید. زمانی که درحال تدارک وعده صبحانه برای خود هستید و در صورتی که روند کاهش وزن برای شما اهمیت دارد؛ باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  1. در این وعده چقدر کالری وجود دارد؟
  2.  این وعده من را برای مدت زمان زیاد یا مدت کمی سیر نگاه خواهد داشت؟
  3. آیا این صبحانه سالم است؟
  4. آیا این صبحانه سطح انرژی مرا بالا می‌برد؟
  5. این صبحانه چقدر چرب است و چه نوع چربی دارد؟

هنگامی که به همه ی این موارد فکر کردید، قادر خواهید بود صبحانه ای را برای خودتان آماده کنید که هم برای سلامتی و هم برای دور کمرتان مفید باشد!

اگرچه من به خوردنی‌های متعددی علاقه دارم، اما قویاً بر این باورم که صبحانه هایی که شامل میوه‌ها بشوند بهترین صبحانه هستند. میوه‌ها غذایی از طبیعت هستند که نژاد انسان‌ها به خوردن آن‌ها روی آورد. دستگاه گوارش ما، کاملاً برای میوه‌ها طراحی شده است. میوه‌ها اغلب ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن ما را تأمین می کنند.
بهترین چیز درباره‌ی میوه این است که در عین اینکه فوق‌العاده سالم و مقوی هستند، چاق هم نمی‌کنند. شما می‌توانید هر چقدر که دوست دارید میوه نوش جان کنید و نگران کالری هایش نباشید، چرا که فروکتوز عاملی طبیعی است و تأثیر بسیار کمی بر روی ذخیره‌ی چربی دارد. می‌دانم که خیلی از شما احتمالاً با این ایده مخالف هستید، اما برای این ادعا مدرکی هم هست! آیا تا بحال فرد چاقی را دیده‌اید که برنامه‌ی غذایی اش بر مبنای انواع میوه‌ها باشد؟

برای وعده صبحانه خود حتما حداقل ۲۰ گرم ماده پروتئینی در نظر بگیرید. از چربی های مفید مثل کره بادام زمینی و از کربوهیدرات‌هایی مثل جو دو سر کمک بگیرید و میزان کربوهیدرات را به حداکثر ۷۰ تا ۱۰۰ گرم محدود نمائید اما از مصرف آن دوری نکنید. چرا که استفاده از کربوهیدرات در این وعده به منظور فعال نگه داشتن متابولیسم بدن ضروری است.
تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *