اخبار سلامت, علم تمرین

چگونه انگیزه ورزش کردن را در خود تقویت کنیم؟

داشتن شور و شوق همیشگی و ایجاد انگیزه مضاعف برای تمرین کردن می تواند سخت باشد. اگر برای هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها بدون نتایج دلخواه تمرین کرده باشید، به احتمال زیاد دلسرد میشوید. گذشته از آن، چه کسی دوست دارد تمامی اوقات یک کار ثابت و معمول انجام دهد، آن هم بدون مشاهده کردن هیچ گونه پیشرفتی؟ پیدا کردن شور و شوق برای تمرین کردن می تواند سخت باشد اما ۱۰ روش آسان و ساده برای به دست آوردن انگیزه ای که به آن نیاز دارید، وجود دارد که نام خواهیم برد:

ورزش را به یک فعالیت پیوندساز تبدیل کنید

تمرین کردن با دوستان٬ می تواند جلسات باشگاه شما را بسیار سرگرم کننده تر کند و شما می توانید برای انگیزه دادن به یکدیگر برای ادامه دادن تمرین در هنگامی که احساس خستگی یا یکنواختی می کنید، کمک نمایید.

تمرین خود را کوتاه تر کنید

چه مقدار زمان را در باشگاه سپری می کنید؟ به جای بلند کردن وزنه برای یک ساعت و دویدن برای یک ساعت دیگر، تمرین تان را با اضافه کردن کاردیوی HIIT و استراحت کمتر بین هر ست، کوتاه کنید. هر چه تمرین تان را سریع تر به پایان برسانید، بهتر است! فقط مطمئن شوید تمرینی که انجام می دهید ارزشمند و با کیفیت است.

از سیستم های تمرینی متنوع استفاده کنید

شما احتمالا احساس یکنواختی می کنید چون همان تمرین را بارها و بارها برای یک مدت طولانی انجام داده اید. زمان آن است که سیستم تمرینی را تغییر دهید و حتی یک نوع تمرین جدید را امتحان کنید مانند شنا، تمرین HIIT، کراس فیت، بازی های ورزشی، تمرین TRX و غیره.

یک هدف دست یافتنی تعیین کنید

اگر هدف مبهم کاهش وزن را در ذهن داشته باشید، هرگز راضی و خشنود نخواهید شد. درعوض یک هدف مانند «از دست دادن ۲ کیلوگرم» یا «پرس سینه ۶۸ کیلویی» را تعیین کنید. در واقع دستیابی به اهدافتان، بسیار الهام بخش تر است!

به یک انجمن ملحق شوید

به یک انجمن سلامت ملحق شوید یا با گروهی از دوستان، اعضای خانواده، همکاران که به سالم شدن علاقمندند، کلوپ خودتان را درست کنید. شما می توانید یکدیگر را تشویق کرده و به هم انگیزه دهید و بخشی از یک انجمن بودن، شما را نسبت به دیگران پاسخگو می سازد.

از اپلیکیشن درست استفاده کنید

اپلیکیشن های تناسب اندام بسیاری وجود دارند که می توانید برای تمرینات تان از آنها استفاده کنید اما به دنبال آنهایی باشید که شما را وادار می کنند سخت تمرین کنید. برخی از اپلیکیشن ها در صورتی که تمرین تان را انجام ندهید، از شما هزینه دریافت می کنند، در حالی که بقیه، آن را روی رسانه اجتماعی پست خواهند کرد. ارزش امتحان کردن را دارد!

روی سبک زندگی سالم تمرکز کنید

با ورزش مانند چیزی که چون مجبور هستید، انجامش می دهید، رفتار نکنید؛ بلکه آن را مانند چیزی ببینید که می خواهید انجام دهید. اگر آن را به یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم اضافه کنید، با انگیزه ماندن حتی اگر در حال نتیجه گرفتن نباشید، بسیار آسان تر خواهد بود. شما می توانید فقط به خودتان بگویید: من این کار را انجام می دهم تا سالم تر باشم!

آهنگتان را بیابید

چه چیزی هر روز شما را به باشگاه می کشاند؟ آن ترانه ای را که می توانید بارها و بارها در سرتان در حین تمرین کردن تکرار کنید را پیدا کنید و اجازه دهید شما را تحریک کند.

گاهی وقت ها نیاز است در برای خود سرگرمی بسازید

هنگام تمرین روی تردمیل، شوی تلویزیونی مورد علاقه تان را تماشا کنید یا به موسیقی یا کتاب های صوتی مورد علاقه تان گوش کنید. هر چه تمرینات شما سرگرم کننده تر باشند، شما بیشتر مشتاق آنها خواهید بود.

تمرین را به یک روال غیر قابل مذاکره تبدیل کنید

اگر ورزش یک بخش ثابت از روزتان باشد، هیچ راهی وجود نخواهد داشت که بتوانید از آن فرار کنید. آن را به عنوان یک قرار غیر قابل مذاکره در برنامه روزانه تان تعیین کنید و هرگز اجازه ندهید بهانه ها، شما را از تمرین تان دور نگه دارند! پیدا کردن انگیزه می تواند دشوار باشد اما این زمانی است که به شما بستگی دارد به منظور رسیدن به اهدافتان، بر خود مسلط شده و خودتان را وادار به تمرین کردن کنید.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *