اخبار بدنسازی و فیتنس

چهارمین نشست مسئولین کمیته فرهنگی فدراسیون های ورزشی کشور

در نشست مسئولین کمیته فرهنگی فدراسیون ها، معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در چهارمین نشست مسئولین کمیته فرهنگی فدراسیون های ورزشی کشور، نیاز اصلی جامعه را امید، نشاط و اعتماد دانست. به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، صبح یکشنبه ۱۵ اسفند ماه چهارمین نشست مسئولین کمیته فرهنگی فدراسیون های ورزشی کشور به میزبانی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در مجموعه ورزش ی شهید شیرودی برگزار شد.

در این نشست معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان کار در بعد فرهنگی را یکی از سخت ترین بخش های کار در ورزش دانست و گفت: ورزش کاران ما باید در کنار ورزش حرفه ای خود یک فعالیت فرهنگی ثبت شده داشته باشند تا هم برای مردم الگو باشند و هم باعث شود مراقب رفتار خود باشند. فعالیت های مختلفی در حوزه ایثار و شهادت در فدراسیون های مختلف انجام شده است که انعکاس آنها در سطح جامعه بسیار مهم است.

عبدالحمید احمدی در ادامه به دیدار صمیمی جامعه ورزش با رییس جمهور و تقدیر ایشان از قهرمانان المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و گفت: پرداخت پاداش قهرمانان باید با کمترین فاصله ممکن باشد که در دولت تدبیر و امید الحمدلله خوش قولی و وفای به عهد اصل اول است و این کار انگیزه بخش، بر خلاف گذشته که ۲ تا ۳ سال تاخیر داشت در این دولت با کمترین فاصله انجام شد.

احمدی افزود

نگاه خاص رییس جمهور به موضوع ورزش و کلید واژه های سخنان دیروزشان بسیار با اهمیت است. آنجایی که ورزش را مایه امید، افتخار، نشاط و وحدت و غرور ملی می دانند. ورزش یکی از پدیده هایی است که توانسته در بُعد همگانی نشاط و سلامتی و در بُعد قهرمانی غرور و وحدت ملی را تقویت کند. همچنین تقویت باشگاه های ورزش ی در بُعد فرهنگی می تواند مکانی برای پرورش انسان های سالم باشد که دارای سلامت جسم و روح هستند. دعا و توسل به ائمه اطهار در بین اکثر قهرمانان ما دیده می شود و حماسه بزرگ مردم در شب عاشورا در بازی فوتبال تیم ملی در ورزش گاه آزادی نشان داد هم می توان عاشق ورزش بود و هم با نمایش عظمت و عشق به اهل بیت(ع) را در زمین ورزش ، تبلیغ فرهنگی بسیار خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی نمود.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان سپس به موضوع اولویت بندی موضوعات فرهنگی در ورزش اشاره کرد و گفت:

نظام نامه فرهنگی ورزش ی در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و ابلاغ شده است. این نظام نامه ۱۰ بند دارد که یک بند آن مربوط به ورزش همگانی و چندین بندش متعلق به ورزش قهرمانی است. همچنین نواخته شدن سرود ملی در تمامی رویدادهای داخلی باعث انسجام ملی می شود و از تاکیدات است.

در این نشست همچنین دکتر اسحاقی معاون برنامه ریزی و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص مهندسی فرهنگی، نظام نامه فرهنگی ورزش و انتظارات شورای عالی انقلاب فرهنگی از ورزش مطالبی را عنوان کرد

منبع: وب سایت iranbbf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *