blank

صفحه اصلی / اخبار سلامت / آیا افزایش یا کاهش وزن بدون ورزش کردن امکانپذیر است ؟

آیا افزایش یا کاهش وزن بدون ورزش کردن امکانپذیر است ؟

blank

آنچه که در علم ورزش و تغذیه به عنوان افزایش وزن قلمداد میشود ٬ افزایش توده ی عضلانی است . همچنین کاهش وزن در علم ورزش و تغذیه کاهش توده چربی و به عبارتی چربی سوزی بدون از دست دادن بافت عضلانی میباشد . پس چاق شدن و لاغر شدن را با کاهش وزن و افزایش وزن اشتباه نگیرید . افزایش چگالی عضلانی و کاهش چگالی چربی در بدن بدون انجام تمرینات با وزنه و ورزش ٬ بدون داشتن تغذیه علمی و اصولی امکان پذیر نیست .

چرا پس از کاهش وزن پوستمان شل میشود ؟

افراد میتوانند با نخوردن غذا لاغر شوند ولی همواره با شل شدن پوست و عضلات بدون هیچگونه تناسبی بدن آنها سایز کم میکند و لاغر شدن در پی کاهش شدید تغذیه عوارض بسیاری را در پی دارد . هدف از کاهش وزن و افزایش وزن در رژیم های اصولی صرفا تغییر سایز نیست بلکه تناسب اندام و شکل گرفتن بدن بدون هیچگونه عوارض و آسیب به بدن میباشد . پس شما نمیتوانید با یک قرص خاص ٬ کپسول های لاغری ٬ کپسول های افزایش وزن غذا نخوردن و یا خوردن انواع غذا ها و خوراکی های پرچربی و کم ارزش از لحاظ ارزش غذایی …که در کانال های زرد و دروغین تبلیغ میشوند افزایش وزن با کیفیت (عضلانی) و یا کاهش وزن با کیفیت (بدنی متناسب و شکیل) داشته باشید . یک رژیم غذایی اصولی با هدف کاهش وزن دارای زنجیره ای از مواد غذایی کم کالری اما با ارزش غذایی بالا میباشد و بنابر این فرد وعده های غذایی خود را دارد اما نوع تغذیه دارای تفاوت های بسیاری میباشد که شخص را در مسیر کاهش وزن و چربی سوزی نگه میدارد .

به منظور افزایش وزن ٬ کاهش وزن اصولی چه باید کرد ؟

ورزش ٬ تغذیه ٬ استفاده از مکمل های اصلی ٬ مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت ٬ داشتن برنامه تمرینی و غذایی علمی و اصولی زیر نظر پزشک و مربی به منظور داشتن بدنی متناسب الزامیست . در این بین قالبا مراجعه کنندگان خانم هستند که به دلیل عدم آگاهی و مطالعه کافی به دنبال قرص های چاقی و لاغری میگردند . قرص چاقی و لاغری وجود ندارد و شما نمیتوانید تنها با خوردن یک قرص ٬ بدون آسیب رساندن به سیستم گوارش ٬ کبد کلیه ها و…شاهد افزایش وزن و یا کاهش وزن باشید . چه بسیا در بسیاری از موارد تبلیغاتی شاهد وجود مواد مخدر و داروهای کشنده نیز در قرص های لاغری غیر مجاز بوده ایم ! بدون ورزش شما نمیتوانید بدنی متناسب و شکیل داشته باشید . حتی مکمل های غذایی و ورزشی اصلی و مجاز مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو که بدون هیچگونه عوارض جانبی هستند و صرفا به مانند وعده غذایی عمل میکنند ٬ چربی سوز ها ٬ گینر های افزایش وزن و… نیز در صورت انجام فعالیت ورزشی بدنسازی تاثیر مطلوب دارند و در صورتی که عضلات شما درگیر نشوند نمیتوانید آن حجم از مواد غذایی را تبدیل به سایز عضلانی نمائید . اگر محصولی به شما تبلیغ شد که بدون انجام چنین مواردی شما را بدون زحمت به هدف میرساند قطعا در سلامت و اصالت محصول مورد نظر و آن مجموعه شک نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
اینستاگرام
سبد خرید
تماس با ما