مکمل شناسی

ارتباط گلوتامین با کاهش وزن و چربی سوزی

اگر شما گلوتامین مورد نیاز خود را از طریق مصرف مواد غذائی دارای پروتئین بالا به دست میاورید ممکن است روی چربی‌ سوزی شما تاثیرات مثبتی را داشته باشد. بر اساس تحقیقی که در دسامبر ۲۰۱۲ در مجله (American Journal of Clinical Nutrition) به چاپ رسیده است؛ پیروی از یک رژیم غذائی کم کالری دارای پروتئین بالا و چربی‌ کم ممکن است بتواند به شما احساس سیری زیاد و چربی‌ سوزی سریعتر نسبت به رژیم‌های معمولی‌ و دارای پروتئین نرمال و کم چربی‌ بدهد؛ این نوع از رژیم همچنین میتواند تجزیه عضلات و کاهش سرعت متابولیسم را به حداقل برساند.

تاثیر مصرف گلوتامین و کاهش وزن

در یک تحقیق کوچک و مقدماتی که در نوامبر سال ۲۰۱۴ در مجله (European Journal of Clinical Nutrition) به چاپ رسیده است مشخص کرد که زنان چاقی که از مکمل گلوتامین به مدت ۴ هفته استفاده کرده بودند بدون اینکه حتی رژیم غذائی و نوع عادات ورزشی خود را تغییر دهند شاهد کاهش وزن بودند. هنگامی که آنها در همین مدت مشابه از یک مکمل پروتئین استفاده کردند شاهد هیچگونه کاهش وزن قابل توجهی‌ نبودند. اما برای تایید این مزایا نیاز به انجام تحقیقات بزرگ تری می‌باشد تا مشخص شود که چگونه این کار انجام میشود و بهترین دوز‌های مورد نیاز برای کاهش وزن چه مقدار می‌باشد.

تاثیرات گلوتامین بر روی شکل فیزیکی‌ بدن

اگرچه به طور کلی‌ پروتئین میتواند باعث محدود کردن تجزیه عضلات شود اما اینطور به نظر نمیرسد که گلوتامین دارای چنین ویژگی‌ باشد. در یک تحقیق که در سال ۲۰۰۳ انجام شد و در مجله (Journal of Sports Science and Medicine) به چاپ رسید مشخص شد که ورزشکارانی که در دوره کاهش وزن خود از گلوتامین مصرف کرده بودند نتوانستند میزان بیشتری عضله‌ نسبت به دیگر گروه که از دارو نما استفاده کرده بود حفظ کنند. این بدان معنا نیست که گلوتامین در حفظ توده عضلانی بی تاثیر است بلکه نشان میدهید که مصرف و تامین پروتئین برای عضله سازی تا چه میزان و اندازه مهم است و در اولویت میباشد.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *