مکمل شناسی

فواید مصرف پروتئین وی چیست؟

در این مقاله در مورد فواید مصرف پروتئین وی با شما صبحت میکنیم. پودر وی بعنوان مکمل پروتئینی توسط بدنسازان و دیگر ورزشکاران مصرف میشود. وی نوعی پروتئین موجود در شیر استپودر پروتئین وی از محصولات جانبی تولید صنعتی پنیر ساخته می‌شود. این ماده پروتئینی، به سرعت و به آسانی در سیستم گوارشی هضم میشود و دارای تمام آمینو اسید هایی است که بدنتان قادر به تولیدشان نیست، و باید از منابع غذایی تامین شوندمزایای بالقوه‌ی دیگری هم در مصرف پروتئین وی موجودند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

پروتئین وی یک منبع پروتئینی کامل است

وی، منبع بسیارکاملی از پروتئین استیعنی شامل تمام آمینو اسیدهای ضروری است که بدنتان برای ساخت ترکیبات پروتئینی مانند بافت عضلانی، پوست، ناخنها، مو و انواع آنزیمها، به آنها نیاز داردمیزان پروتئین روزانه‌ی مورد نیاز شما، به اندازه‌ی بدنتان، جنسیت و سطح فعالیتتان بستگی داردهرچند که آن نیاز احتمالا چیزی بین ۴۶ تا ۶۶ گرم استاما نیاز ورزشکاران حرفه‌ای به پروتئین، روزانه بالای ۱۰۰ گرم است، که تامین این مقدار فقط با غذا خوردن مشکل خواهد بود.

مصرف مکمل وی، روشی آسان و مقرون به صرفه در تامین نیازهای پروتئینی است، مخصوصا اگر قصد داشته باشید عضله سازی کنیدپودر وی، سرشار از آمینو اسیدهایی مانند لوسین، ایزولوسین و والین است که بجای اینکه نخست در کبد تجزیه گردند، به طور مستقیم در عضلاتتان سوخت و ساز می‌شوند!

پروتئین وی به سرعت جذب میشود

پروتئین وی، به آسانی به آمینو اسیدها تجزیه شده و در روده‌ی کوچک راحت‌تر از منابع غنی پروتئینی مانند گوشت گاو، مرغ، ماهی یا سویا جذب می‌شودجذب این پودر آنقدر خوب و راحت صورت می‌گیرد که با میزان جذب ۹۵٪ در جایگاه دوم پس از تخم مرغ با مقدارجذب ۱۰۰٪ قرار دارد. از آنجا که وی سریع جذب می‌شود، مکملی مؤثر برای مصرف بلافاصله پس از انجام تمرینات است، یعنی زمانی که که بدنتان در بالاترین سطح نیاز به آمینواسیدها برای رشد و ترمیم قرار داردمکمل های پروتئینی دیگر مانند پودر سویا، جذبشان بیشتر طول می‌کشد و البته سویا برای آقایان خیلی هم مناسب نیست، ازینرو باید چند ساعت قبل از تمرین مصرف شوند.

پروتئین بدون بدون چربی و با کالری اندک

پودر وی، با توجه به برند شرکت تولید کننده آن،معمولا بدون چربی یا چربی بسیار اندکی تولید میشود و کلسترول کمی دارداگر شما مراقب وزنتان هستید، این پودر برایتان مفید است چرا که در سایر منابع پروتئین حیوانی مانند گوشت گاو، مرغ یا گوسفند، میزان چربی اشباع و کلسترول، بالاسترژیمهای غذایی پر چرب و کلسترول، با خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی مانند تصلب شرائین و نارسایی‌های قلب، ارتباط مستقیم دارند.

وی دارای کلسیم بالا و لاکتوز پایین

پروتئین وی، مانند دیگر محصولات گرفته شده از منبع شیر و لبنیات، منبع بسیار خوبی از، ماده‌ی معدنی مورد نیاز برای داشتن استخوان بندی محکم و انقباض عضلانی استهرچند برخلاف اکثر محصولات لبنی، پودر وی حاوی قند لاکتوز بسیار کمی است. این مسئله، برای افرادی سودمند است که بدلیل نداشتن مقدار کافی آنزیم لاکتاز، قادر به تحمل لاکتوز نیستندنبود لاکتوز، علت کم بودن طعم شیرینی پودر وی و کالری نسبتا پایین آن را هم توضیح می‌دهد.

در نتیجه تمامی صبحبت‌هایی که شد احتمالا شما را بیش از پیش روشن نموده باشد که چرا وی تا به این حد معروف است و چرا در میان طیف وسیعی از ورزشکاران و نه فقط بدنسازان مورد استفااده قرار میگیرد. اگر شما نیز قصد بهره بردن از فواید مصرف پروتئین وی را دارید؛ میتوانید همین حالا دست به کار شوید و با خرید یک پروتئین با کیفیت٬ سطح تمرین و شکل بدنی خود را ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *