تغذیه ورزشی

منابع پروتئین طبیعی برای بعد از تمرین بدنسازی

علاوه بر انواع مکمل پروتئین که از مراکز معتبر خریداری میکنید؛ شما باید از منابع پروتئین های طبیعی مواد غذایی قبل از تمرین و بعد از تمرین و در طول شبانه روز استفاده کنید. در اینجا به معرفی ۳ نوع از انواع پروتئین ها میپردازیم:

پنیر سفید منبع غنی پروتئین

پنیر سفید یک ماده غذایی مفید برای ورزشکاران است چون علاوه بر اینکه کلسیم زیادی به بدن می رساند؛ میزان پروتئین بالایی نیز دارد. باید بدانید که در هر ۱۰۰ گرم پنیر سفید حدود ۸ گرم پروتئین وجود دارد. این ماده غذایی مفید و مغذی حاوی میزان قابل توجهی کازئین است که به کندی در بدن هضم و جذب می شود.

تخم مرغ، خوشمزه و سرشار از پروتئین

تخم مرغ حاوی حدود ۱۲ درصد پروتئین است. بنابراین مصرف آن به ورزشکاران توصیه می شود. زرده تخم مرغ دارای چربی های ضروری است که به عملکرد خوب بدن کمک زیادی می کند و سفیده آن حاوی پروتئین های باکیفیت است. تهیه این ماده غذایی کار ساده ای است و این مزیت را دارد که در اکثر غذاها قابل استفاده میباشد. البته به تنهایی نیز غذای کاملی است و شما می توانید از خواص آن بهره مند شوید. توصیه میشود روزانه صرفا یک عدد زرده استفاده نمائید و در الباقی وعده ها صرفا از سفیده تخم مرغ به منظور تامین پروتئین استفاده کنید.

آجیل ها: یک منبع پروتئینی فراموش شده

آجیل و خشکبار برای سلامتی بدن بسیار مفید هستند؛ اما خیلی از افراد زیاد آن را مصرف نمی کنند. البته شاید قیمت بالای آن در این عدم مصرف تأثیر داشته باشد. آجیل ها علاوه بر اینکه سرشار از پروتئین هستند همچنین حاوی فیبر و اسیدهای چرب ضروری نیز می باشند. توصیه می شود بعد از جلسه ورزش تان یک مشت بادام، پسته یا انواع دیگر آجیل ها را میل کنید. مزیت آجیل ها این است که به راحتی قابل حمل و قابل مصرف هستند. آجیل ها قادرند بعد از یک جلسه ورزش سنگین ذخایر گلیکوژن را احیا کنند.

منبع پروتئینی ذکر شده را به عنوان میان وعده ها٬ پیش و پس از تمرین استفاده کنید و با گذشت یکماه اثرات مثبت آنرا در چربی سوزی و عضله سازی احساس خواهید کرد.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *