مکمل شناسی

فواید و برتری پروتئین کازئین چیست؟

فواید مصرف کازئین

در این مقاله در مورد برتری های پروتئین کازئین صحبت خواهیم نمود. همیشه و در همه زمانها جذب سریع پروتئین وی یک امتیاز محسوب نمیشود. همه پروتئین‌ها دارای ساختار و عملکرد یکسانی نیستند. انواع پروتئین‌ها از جمله سویا، تخم مرغ، گوشت قرمز، پروتئین وی و پروتئین کازئین دارای خصوصیات منحصر به فرد هستند. در این میان پروتئین کازئین از همه پروتئین‌ها دوام و پایداری بیشتری در بدن دارد و دیر هضم تر از دیگر منابع پروتئینی می‌باشد. کازئین میتواند به طور آهسته و پایدار باعث آزاد سازی انواع آمینو اسید‌ در جریان خون برای ساعت‌ها شود. نوشیدن یک لیوان شیر سرشار از کازئین درست قبل از خواب بسیار مناسب است و در این هنگام پروتئین کازئین میتواند بیشتر از هر منبع پروتئینی دیگری برای شما مفید باشد.

ارتباط مصرف کازئین و رشد عضلات

آیا خواهان افزایش حجم عضلات به صورت قابل توجه در مدت زمان کوتاه تری هستید؟ بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مصرف کازئین میتواند یک عامل بسیار مهم در موفقیت شما باشد. محققان در این تحقیق ۳۶ فردی که تمرینات با وزنه سنگین و پر فشار را انجام میدادند انتخاب کردند و دریافتند که گروهی که از ترکیب پروتئین وی و کازئین به صورت ترکیبی استفاده کرده بودند توانستند به میزان قابل توجهی‌ رشد٬ نسبت به افرادی که از ترکیب پروتئین وی، آمینو اسید‌های شاخه دار و گلوتامین مصرف کرده بودند داشته باشند. در طول یک دوره ۱۰ هفته ای مصرف ترکیبی‌ پروتئین وی و پروتئین کازئین باعث ایجاد بیشترین حجم عضلانی بدون چربی‌ شد. پس چرا تنها از یک فرم پروتئین استفاده کنیم وقتی‌ ترکیب این دو میتواند نتایج بسیار بیشتری را رقم بزند؟

پروتئین های ترکیبی

نقش کازئین در چربی‌ سوزی

آیا می‌خواهید شانس خود برای افزایش عضله‌ سازی و چربی‌ سوزی را افزایش دهید؟ اگر اینطور است شاید برایتان جالب باشد که بدانید طی‌ تحقیقی در هلند مشخص شد که افزایش مصرف پروتئین کازئین به میزان ۲.۵ برابر میتواند باعث افزایش سرعت متابولیسم هنگام خواب شود که نتیجه آن چربی‌ سوزی بیشتر می‌باشد. همچنین قابل ذکر است که مصرف پروتئین کازئین میتواند تا ۳۳% باعث افزایش سیری در فرد شود. به عبارتی دیگر با مصرف پروتئین کازئین شما نه تنها شانس خود را برای افزایش چربی‌ سوزی بیشتر می‌کنید بلکه در طی‌ این فرایند احساس سیری و رضایت بیشتری خواهید داشت.

مصرف کازئین باعث افزایش قدرت عضلات میشود

اگر از هر فردی٬ اهداف تمرینی او را بپرسید مطمئنا افزایش قدرت یکی‌ از مواردی است که همه افراد معمولا به دنبال آن هستند. اغلب برای رسیدن به این هدف در زمان کمتر افراد از پروتئین وی استفاده میکنند. در تحقیقی در دانشگاه ماساچوست محققان دریافتند که در واقع کازئین میتواند آثاری دو برابری در افزایش قدرت عضلات پا، سینه و سرشانه نسبت به پروتئین وی داشته باشد. محققان بر این باورند که علت ایجاد چنین تفاوت قابل توجهی‌ مربوط که خواص آنتی کاتابولیک قدرتمند پروتئین کازئین می‌باشد. دفعه بعد که در حال فکر کردن در مورد مصرف میان وعده شبانه‌ خود هستید بهتر است کازئین را مد نظر قرار دهید.

حفاظت از دندان ها

مطمئنا یکی‌ از مواردی که باعث میشود بسیاری از افراد یک ترس و نگرانی را تجربه کنند فکر کردن به یونیت دندان پزشکی‌ و هزینه‌های سنگین مربوط به آن می‌باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده در انگلیس یکی‌ از راه‌های پیشگیری از تخریب دندان‌ها و کاهش تعداد دفعات مراجعه به دندان پزشک میتواند مصرف پروتئین کازئین باشد. بر اساس این تحقیقات مشخص شد که پروتئین کازئین این توانایی بالقوه در کاهش یا جلوگیری از پوسیدگی دندان را دارا می‌باشد. پس اگر شما مقدار زیادی از آبمیوه استفاده می‌کنید یا نمیتوانید عادت خوردن نوشیدنی‌‌های شیرین را کنار بگذارید حداقل به منظور حفظ سلامت دندان‌های خود مصرف مقداری پروتئین کازئین را در رژیم غذائی خود در نظر بگیرید. اگر ورزشکار نیستید نیازی به مصرف کازئین به صورت مکمل نیست. کافیست قبل از خواب یک تا دو لیوان شیر بنوشید.

تهیه و تنظیم مطلب توسط تیم تولید محتوای بادی‌من، استفاده از مطالب بدون ذکر منبع ( بادی‌من ) و به منظور مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *