blank

صفحه اصلی / مکمل شناسی / بهترین مکمل ها برای وعده قبل از خواب

بهترین مکمل ها برای وعده قبل از خواب

blank

 عضلات در زمان تمرین رشد نمیکنند

عضلات در زمان تمرین رشد نمیکنند بلکه استراحت و ریکاوری مناسب است که باعث میشود نتیجه تمرینات شما مشخص شود و میدانیم که یکی از مهم ترین فاکتور ها برای ریکاوری خواب شب میباشد به همین دلیل یکی از مهم ترین وعده ها برای بدنسازان برای مصرف مکمل وعده قبل از خواب میباشد، اگر شما بتوانید پروتیئن کافی و مواد مهم مغذی را در این زمان به بدن خود برسانید، بدن شما در طول خواب از این منابع استفاده خواهد کرد و بازدهی تمرین و ریکاوری شما چندیدن برابر بهتر خواهد شد، در این مقاله شما را با بهترین مکمل هایی که میتوانید قبل از خواب مصرف کنید آشنا خواهیم کرد.

پروتئین کازئین

شما با مصرف یک نوشیدنی پروتئین کازئین قبل از خواب می توانید بدن را به رشد طولانی مدت عضلات در مدت زمان خواب که به طور معمول ۸ ساعت است، وادار کنید. انجام دادن این توصیه مثل سپر و حفاظی ارزشمند از تجزیه بافت عضلات در طول شب جلوگیری می کند و به رشد عضلات بدن بیشتر از آنچه تصور کنید کمک می کند.

انواع مختلفی از پروتئین وجود دارند اما کازئین که نوعی پروتئین شیر است به عنوان مکمل شب بسیار ارزشمند است بررسی ها مشخص کرده که هضم کامل یک وعده پروتئین کازئین می تواند تا ۷۷ ساعت به طول بیانجامد و در این مدت در یک جریان ادامه دار آمینو اسید ها برای عضلات آزاد می شوند و بالانس مثبت نیتروژن را حفظ می کنند درست پیش از خواب ۴۰ الی ۵۰ گرم پروتئین کازئین بخورید. به دلیل سرعت پایین جذب کازئین این نوع پروتئین بهترین ماده ی است که میتوانید شب قبل از خواب مصرق کرده و تا صبح منابع پروتئینی و رشد را برای بدن خود تامین کنید

ZMA : تحقیقات نشان داده که ترکیب روی و منیزیم به اضافه ویتامین B6 سطح هورمون تستسرون و IGF-11 را افزایش می دهد از آنجایی که ورزشکارانی مثل بدنسازان که به سختی تمرین می کنند دارای فقدان ماده معدنی روی و منیزیم هستند ZMA این مواد معدنی را در بهترین شکل تامین می سازد ZMA می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد که همین موضوع به ریکاوری بهتر عضلات کمک می کند مصرف این مکمل را طبق برچسب آن پیگیری کنید و آنرا با معده خالی ۳۰ الی ۶۰ دقیقه پیش از خواب میل کنید

گلوتامین

مکمل گلوتامین بعد از ورزش شدید، می‌تواند عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت و به محافظت در برابر بیماری‌های متداول، کمک کند.

در حالیکه گلوتامین، فراوان‌ترین آمینو اسید در بدن است، ممکن است مقدار آن در زمانی که بدن شما در حال ترمیم است، کاهش یابد. شاید به همین دلیل است که ورزشکاران از مکمل گلوتامین استفاده می‌کنند. اگرچه هیچ داده‌ی علمی وجود ندارد که از استفاده‌ی گلوتامین برای مقاصد ورزشی حمایت کند، اما گلوتامین یکی از محبوب‌ترین مکمل‌ها در میان بدنسازان و ورزشکاران است.

در طول شب بدن شما در حال ترمیم عضلاتی میباشد که در طول تمرین تخریب شده اند گلوتامین کمک زیادی به رشد و ترمیم عضلات اسیب دیده میکند و همچنین باعث جذب بیشتر اب و املاح در عضلات میشود که این به معنای رسیدن مواد مغذی بیشتر به عضله و در نتیجه رشد بیشتر میباشد

آرژنین :

ال-آرژنین یک آمینو اسید نیمه ضروری در بدن هست که به صورت کامل در بدن تولید نمیشود و برای اینکه بدن اسین آمینو اسید را در بدن کامل در اختیار داشته باشد باید از منابع بیرونی تغذیه شود(یعنی از مواد غذایی که در طول روز مصرف میکنیم ) ارژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید هست وبه همین دلیل به عنوان داروی تقویت قوای جنسی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.مصرف آرژنین نیم ساعت قبل از خواب باعث افزایش سطوح هورمون رشد می شود. مصرف آرژنین با معده خالی، جذب آنرا افزایش می دهد و ترشح هورمون رشد در طول خواب شب را تقویت می کند.

 

نویسنده: م حسنی

 

 

منبع: وب سایت نسل آهن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلی
اینستاگرام
سبد خرید
تماس با ما